TR EN

2018-2019 ATAKENT VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU

 

ATAKENT AKA KOLEJİ

2018-2019 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI

OKUL AÇILIŞ SÜRECİNE İLİŞKİN HATIRLATICI BİLGİLER

Sayın Velimiz,  yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecan ve mutluluğu içindeyiz. Aynı zamanda başarılarla dolu bir yılı geride bırakmanın gurur ve huzurunu yaşamaktayız. 2017-2018 Eğitim öğretim yılının başarılı bir yıl olmasında emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

Aşağıdaki tabloda belirtilen gün ve saatlerde yapacağımız uyum programlarına öğrencilerimizi bekliyoruz. Etüt ve uyum programlarına katılacak öğrencilerimiz okula serbest kıyafet ile gelebileceklerdir. Ulaşım velilerimiz tarafından sağlanacaktır.

Ayrıca okulumuza yeni başlayacak öğrencilerimizin yüzme havuzunu kullanmaları için gerekli tahlilleri yaptırıp belgeleri okul yönetimine teslim etmeleri önemle rica olunur. Havuz için gerekli belge: Havuza Girebilir Raporu (Hepatit B ve Yüzeysel Mantar taşımadığına dair)

 Eğitim ve öğretimin aksamaması için kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarınızı okul açılmadan ya da okulun açıldığı ilk hafta içinde tamamlamanız büyük önem arz etmektedir.

Sizleri okulumuz ve eğitim programımız hakkında daha detaylı bilgilendirmek, öğretmenlerimizle tanışma ve değerlendirme imkânı sağlamak amacıyla “Veli Tanışma ve Bilgilendirme Toplantılarını” Eylül ayı içerisinde düzenleyeceğiz. Bu toplantılara ait bilgileri bir sonraki veli mektubumuzda sizlerle paylaşacağız.

                Aşağıda bulunan tabloda sizleri Ağustos ve Eylül ayları içerisinde yapacağımız etkinlik ve uygulamalar hakkında bilgilendirmek istedik. Merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacağınız bu mektubu dikkatle okumanızı, belirtilen bilgiler doğrultusunda programlarınızı oluşturmanızı rica ederiz.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başarı, huzur ve mutluluk dolu bir yıl olmasını dileriz. Aka Okulları yönetici ve öğretmenleri olarak Kurban Bayramınızı tebrik eder, sağlık ve esenlikler dileriz.

UYUM PROGRAMI/İŞLEYİŞ

ANAOKULU

SINIFLAR

TARİH-SAAT

VELİ TANIŞMA TOPLANTISI

08 EYLÜL CUMARTESİ 2018             

                                       5 YAŞ:10:00-11:00

                                       

                                      6 YAŞ:11:30-12:00

 

ORYANTASYON PROGRAMI

11-12-13 EYLÜL 2018

                                       5 YAŞ:10:30-12:30

                                       6 YAŞ:10:30-12.30

 

KAYNAK KİTAP VE KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİN www.aka.okulsepeti.com.tr WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞI * (Lütfen aşağıdaki açıklamaları okuyunuz)

29 AĞUSTOS 2018

OKUL SERVİS KAYITLARININ ALINMASI**(Lütfen aşağıdaki açıklamaları okuyunuz)

29 AĞUSTOS -15 EYLÜL 2018

EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURULARI ***(Lütfen aşağıdaki açıklamaları okuyunuz)

 16 AĞUSTOS -  6 EYLÜL

OKUL AÇILIŞ

17 EYLÜL 2018 PAZARTESİ (08.30)

 

GENEL TOPLANTI (SINIF VE BRANŞ ÖĞRETMENLERİYLE)

13 EKİM CUMARTESİ 2018          

                                       5 YAŞ:10:00-11:00

                                       6 YAŞ:11.30-12.30

 

ETÜT PROGRAMLARI/İŞLEYİŞ

İLKOKUL

SINIFLAR

TARİH-SAAT

1.SINIFLARIMIZIN UYUM PROGRAMI

10 - 13 EYLÜL 2018    09.30-12.00

2,3 VE 4. SINIFLARIMIZIN UYUM PROGRAMI

11-13 EYLÜL 2018    09.30-12.00

KIYAFET SATIŞLARI

11-15 EYLÜL 2018

KAYNAK KİTAP VE KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİN www.aka.okulsepeti.com.tr

WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞI* (Lütfen aşağıdaki açıklamaları okuyunuz)

29 AĞUSTOS 2018

OKUL SERVİS KAYITLARININ ALINMASI**(Lütfen aşağıdaki açıklamaları okuyunuz)

29 AĞUSTOS -15 EYLÜL 2018

EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURULARI ***(Lütfen aşağıdaki açıklamaları okuyunuz)

 16 AĞUSTOS – 6 EYLÜL

OKUL AÇILIŞ PROGRAMI

17 EYLÜL 2018 PAZARTESİ (09.00)

 

(AÇIKLAMALAR)

* OKUL SEPETİ VE KAYNAK KİTAP SATIŞLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Kaynak kitap ve kırtasiye ürünlerini aka.okulsepeti.com.tr adresinden satın alabilirsiniz. Sitede ilgili sınıfınızı seçip istediğiniz ürünleri sipariş verebilirsiniz. 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır. Kaynak kitap ve kırtasiye ürünlerinden daha önce temin ettiğiniz kitap ya da malzemeleri lütfen sipariş vermeyiniz. Lütfen evinizde var olan kırtasiye malzemelerini ve kaynak kitapları kontrol ederek sipariş veriniz.

(Okul Sepetinden alınması zorunlu olan sınav ürünleri dışında, istenilen ürünleri sipariş etme, istenilmeyen ürünleri sipariş etmeme tercihi velimize aittir.)

               

** OKUL SERVİSLERİ

Öğrenci taşımacılığı hizmeti Aydınlar Tur tarafından sağlanacaktır. Okul servisi kullanacak öğrencilerimizin servis firması ile görüşüp ismini ve adresini bildirmesi servis güzergâhlarının tam anlamıyla belirlenmesi ve servis kontenjanlarının netlik kazanması için büyük önem arz etmektedir. Okul servis kayıtları 15 Ağustos -9 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. 

Okul Servisleri İletişim Bilgileri: Hakan Aydın 0 (532) 745 93 61

**** EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURULARI

Eğitim desteği 16 Ağustos tarihinde başlamıştır. 6 Eylül tarihine kadar gelir durumunuzu gösteren belgelerle okulumuza başvurabilirsiniz. 7 Eylül tarihinde teşvik tercih hakkı kazananlar açıklanacaktır. 07-14 Eylül tarihlerinde teşvik için okul tercihleri yapılacak, 17 Eylül tarihinde yerleştirme sonuçları ilan edilecektir. Teşvik başvuruları ve tercih işlemleri tamamen velimizin sorumluluğundadır.

Anaokulu hariç ara sınıflarda olup teşvikten yararlanan öğrencilerimiz için yeniden başvuru yapmayacaklardır.

Başvurular okulumuz tarafından 27 Ağustos tarihi itibariyle alınacaktır. Velilerimizin tüm evraklarını eksiksiz bir şekilde getirmeleri önemle rica olunur.

Başvuru şartları;

a) T.C. vatandaşı olmak,

b) Okul öncesi eğitimde 17 Mart 2013 ile 17 Eylül 2014 tarihlerinde veya arasında doğmuş olmak,

c) İlkokul birinci sınıflarda 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla kayıt şartlarına sahip olmak,

ç) Beşinci sınıfa devam edeceklerde 17 Eylül 2018 tarihi itibariyle ortaokul veya imam hatip ortaokulu kayıt şartlarına sahip olmak,

d) Ortaöğretime devam edeceklerde ortaöğretim kurumlarının kayıt şartlarına sahip olmak,

e) Eğitim ve öğretim desteği alırken 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda sınıf tekrarı yapmamış olmak,

f) Resmî/özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının ara sınıflarında kayıtlı olmak,

g) Eğitim ve öğretim desteği almak istediği okul türünün kayıt ve nakil şartlarına haiz olmak,

DESTEKTEN YARARLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİ VELİLERİNİN/VASİLERİNİN YAPACAKLARI İŞLEMLER

a) Veliler/vasiler, öğrencinin kayıtlı bulunduğu resmî/özel okul müdürlüklerinden başvurularını yapacaktır.

b) Veliler/vasiler, Yönetmelik eki Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nda (Ek-12) yer alan bilgilerin doğruluğundan sorumlu olacaktır. Yanlış bilgi ve belge sunanların başvuruları ve eğitim ve öğretim desteği hakları geçersiz sayılacak olup haklarında yasal işlem yapılacaktır.

c) Veliler/vasiler; 2016-2017 veya 2017-2018 eğitim öğretim yıllarına ait uluslararası federasyonlarca yapılmış olan olimpiyatlar, il millî eğitim müdürlüğü, gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü ile ilgili federasyonlarca ulusal ve il düzeyinde yapılan yarışmalarda alınan derecelere (birinci, ikinci, üçüncü) ait belgelerin aslını ibraz ederek bir örneğini başvuru esnasında okul müdürlüğüne teslim edecektir.

ç) Veliler/vasiler, eğitim ve öğretim desteği alacak öğrencinin birlikte yaşadığı aile bireylerinden anne ve baba veya veli/vasiye ait 2018 yılı Mayıs-Haziran-Temmuz aylarından herhangi birinin (kira geliri, nafaka, bilirkişi ücreti, görev tazminatı, döner sermaye, ek ders ücreti gibi ek ödemeler ve diğer gelirler dâhil) aylık toplam gelir durumunu gösteren vergi dairesi, muhasebe birimleri veya ilgili kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak belge ile e-Kılavuz ekinde yer alan Gelir Beyan Taahhütnamesini başvuru esnasında okul müdürlüğüne teslim edecektir. Belirtilen aylara ait bordrosu alınamayan kişiler için 2018 yılına ait son alınan bordroya göre işlem yapılacaktır. Herhangi bir gelir beyan etmeyen anne ve baba veya veli/vasi ise; ilgili resmî kurumlardan 2018 yılında gelir getirici herhangi bir işinin ve SGK kaydının olmadığına dair belgeyi alarak okul müdürlüğüne teslim edecektir.

d) Veliler/vasiler, üniversitede öğrenim gören diğer kardeşlerin öğrenim durumunu veya 2018-2019 eğitim öğretim yılında üniversitede okumaya hak kazandığını gösteren belgeleri ile e-Okul sistemi dışındaki kardeş öğrencilerin öğrenim belgelerini başvuru esnasında okul müdürlüklerine teslim edecektir.

e) Veliler/vasiler, Yönetmelik eki Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nun (Ek-12) 4’üncü maddesinin 4’üncü ve 5’inci satırlarında yer alan durumlara ilişkin onaylı belgesini okul müdürlüğüne teslim edecektir.

f) Veliler/vasiler, Yönetmelik eki Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nun (Ek-12) 6’ncı maddesinde belirtilen; 5580 sayılı Kanunun 13’üncü maddesinde belirtilen çocukların belgelerini okul müdürlüğüne teslim edecektir.

g) Eğitim ve öğretim desteği tercihi yapmaya hak kazanan öğrencilerin velileri/vasileri Başvuru ve Yerleştirme Takviminde belirtilen tarihlerde e-Okul üzerinden en fazla 15 okul tercihi yapabilecektir.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için; https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_08/16180149_2018-2019_egitim_ogretim_destegi_kilavuzu.pdf linkini tıklayınız.

 

 

Bu Haber 752 Defa Görüntülenmiştir.

KAYIT BAŞVURUSU

KAMPUS SEÇİMİ

OKUL SEÇİMİ

SINIF SEÇİMİ